Droga do sukcesu wiedzie przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ

27-01-2022

Maksym Shcherbyuk z Ukrainy, który został Interstudentem 2022, szczyci się tym, że języka polskiego uczył się w Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

„Pod honorowym patronatem prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, już po raz dwunasty rozstrzygnęliśmy konkurs Interstudent, w którym nagradzamy najlepszych zagranicznych studentów zdobywających wykształcenie w polskich uczelniach. Nagradzamy – jak co roku – ludzi ambitnych, dobrych studentów, ale przede wszystkim aktywnych, zaangażowanych, budujących mosty między kulturami. I co roku, dzięki współpracy z uczelniami, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów. Laureatem tego właśnie konkursu w kategorii studiów magisterskich został absolwent Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, Maksym Shcherbyuk!”.

Maksymie! Gratulujemy! Jesteś naszą dumą!