Karolina Graboń wyróżniona Złotą Odznaką

19-03-2024

Senat Uniwersytetu Śląskiego  w dn. 19.03.2024 zaczął się od nieczęstej uroczystości. Prorektor ds. nauki i finansów, prof. dr hab. Michał Daszykowski w imieniu JM Rektora wręczał gratulacje czterem nowo mianowanym profesorom, pracownikom Uniwersytetu Śląskiego, a następnie dwie osoby uhonorował Złotą Odznaką za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego. Pierwszą z tych osób była Karolina Graboń ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej, której działań dydaktycznych, organizacyjnych i promocyjnych na rzecz Szkoły i Uniwersytetu nie sposób przecenić. Prawie każdy cudzoziemiec, który dociera na Uniwersytet Śląski, a na pewno każdy, który podczas swojej uniwersyteckiej przygody w Katowicach chce się uczyć i uczy się języka polskiego z Karoliną musi się zetknąć. Wita studentów, pomaga im w układaniu programu, w załatwianiu formalności i ogólnie w „ogarnięciu rzeczywistości”. Odznakę otrzymał również Przemysław Grzonka, szef Działu Jakości i Analiz Strategicznych.

Obojgu jeszcze raz najserdeczniej gratulujemy!