Kurs językowo-adaptacyjny dla zagranicznych studentów UŚ

11-02-2024

W dniach 12-17 lutego 2024 roku Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ będzie gościła grupę studentów zagranicznych z wymian zagranicznych oraz programu Erasmus+. Obcokrajowcy pochodzący z wielu krajów i regionów z całego świata (m.in. z Turcji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, Czech, Niemiec, Rumunii, Łotwy, Francji, Bułgarii, Szwecji czy Portugalii i Chin) podstawy języka polskiego, sposób funkcjonowania w polskim środowisku akademickim, a także Katowice i Śląsk – region, w którym podejmą studia w rozpoczynającym się letnim semestrze.

Program kursu obejmuje intensywną naukę języka polskiego, popołudniowe wykłady i warsztaty z zakresu tradycji i kultury, sposobów uczenia się, sławnych Polaków oraz wiedzy o Śląsku i Polsce. Dodatkowo studenci sprawdzą swoją wiedzę w kwizach i zabawach typu: Językowa randka w ciemno czy Gra terenowa ze śląskimi bebokami. Będą mieli także okazję obejrzeć bogate zbiory Muzeum Śląskiego, zwiedzić Gliwice oraz Opactwo Cystersów w Rudach.

Za pełny udział w tygodniu adaptacyjnym studenci otrzymają 1 punkt ECTS.

Kurs organizowany jest na zlecenie Biura Programu Erasmus UŚ.