Letnia szkoła języka polskiego w Irkucku (26 czerwca-6 lipca 2015)

23-04-2017

W dniach 26 czerwca – 6 lipca trwać będzie letnia szkoła języka polskiego w Irkucku. Zajęcia w Irkucku poprowadzą dr Joanna Przyklenk z Instytutu Języka Polskiego oraz mgr Agata Rudzińska ze Szkoły. Wakacyjne spotkania z językiem polskim to dla wielu mieszkańców Rosji o polskich korzeniach doskonała okazja, by bliżej poznać język swych przodków, a ze względu na duże odległości dzielące Polskę i Syberię często jest to jedyna możliwość, by porozmawiać po polsku. Dlatego też tak ważne jest, by wspierać inicjatywy promujące naukę naszego języka wśród Polonii i wszystkich zainteresowanych osób mających na co dzień utrudniony do niego dostęp. Letnia szkoła obejmować zatem będzie nie tylko lekcje języka polskiego, ale i popołudniowe warsztaty, prelekcje, pogadanki i zajęcia poświęcone szeroko rozumianej polskiej kulturze, literaturze, historii i geografii, by zachęcić uczestników do kontynuowania nauki i poznawania naszego kraju już po zakończeniu wakacji. Wyjazd odbywa się z ramienia Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego Jako Obcego. Projekt jest organizowany oraz współfinansowany przez Konsulat RP w Irkucku.