Made in Poland (10 maja 2016)

25-04-2017

10 maja 2016 roku od godziny 10:00 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbędzie się kolejna odsłona Studenckiego Festiwalu Filmowego Made in Poland. Festiwal odbywa się cyklicznie od 4 lat, organizowany jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, a skierowany do szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem studentów obcokrajowców, którzy na co dzień kształcą się na naszej uczelni. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie profesor Andrzej Bochenek, kardiochirurg, wieloletni współpracownik prof. Zbigniewa Religi. Wybitny lekarz opowie zgromadzonym gościom o swej pracy, o blaskach i cieniach polskiej kardiochirurgii, a także o filmie „Bogowie”. Spotkanie zakończy się projekcją filmu, który okazał się wielkim sukcesem polskiej kinematografii. Z uwagi na ubiegłoroczną rocznicę 120 lat kina na drugą część <>Made in Poland składać się będą pokazy animacji „Historia animacji dla początkujących”. Zaprezentowane zostaną polskie i zagraniczne filmy animowane, którym towarzyszyć będą krótkie prelekcje wprowadzające widzów do magicznego świata animacji. Częścią tego bloku będzie także prezentacja czołówek gry Wiedźmin – gry, która zdobyła najważniejsze nagrody w kategoriach grafiki komputerowej i stała się marką rozpoznawalną na całym świecie. O popularności grafiki komputerowej, gier wideo i innych rozrywek interaktywnych wśród młodych ludzi świadczy również coraz prężniej rozwijający się kierunek projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej prowadzony na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie.

Studencki Festiwal Filmowy Made in Poland przygotowują studenci 2 roku studiów magisterskich kierunku filologia polska, specjalności nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców pod opieką merytoryczną dr Agnieszki Tambor z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego.