Rozpoczął się kolejny semestr Podyplomowych Studiów Nauczania JPjO

22-10-2023

14.10.2023 odbyły się pierwsze zajęcia na polonistycznych studiach glottodydaktycznych. Odbywają się wykłady i seminaria edycji kontynuowanych – na 2. i 3. semestrze, ale też dla słuchaczy 1. semestru w zupełnie nowej odsłonie. Od tego roku akademickiego ruszyły aż 3 programy w nowej formule: Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla słuchaczy, którzy swoją wiedzę zamierzają spożytkować także w szkołach i chcą uzyskać uprawnienia pedagogiczne, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne do Nauczania Drugiego Przedmiotu – Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla osób, które uczą w szkole jakiegoś przedmiotu, ale chciałyby móc uczyć też polskiego właśnie, i Podyplomowe Studia Doskonalące Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla osób, które uprawnienia mają lub nie są im potrzebne, a które chcą doskonalić swój glottodydaktyczny warsztat. W pierwszym dniu zajęć zaproponowano słuchaczom zajęcia w wersji live i asynchroniczne. Ta formuła sprawdza się wyśmienicie.

Początek Podyplomowych Studiów zbiegł się w czasie z ważnym dla Polski wydarzeniem, jakim były wybory do polskiego Parlamentu, zatem uroczysta inauguracja została przełożona na kolejny dydaktyczny weekend, czyli na 28.10.2023.