Studenci obcokrajowcy zwiedzą Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (29 listopada 2013)

21-04-2017

29 listopada 2013 roku stypendyści Rządu Polskiego uczestniczący w semestralnych studiach polskich organizowanych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich, studenci kursu przygotowawczego języka polskiego, studenci międzynarodowych studiów polskich oraz polonistyki wezmą udział w wyjeździe dydaktycznym do Oświęcimia. Obcokrajowcy zwiedzą Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wizyta ta jest szczególnie ważna dla osób pochodzących z Ukrainy i Białorusi, w których historię i kulturę wpisane jest tragiczne doświadczenie II wojny światowej.

Wyjazd wpisuje się w program dydaktyczny nauczania języka polskiego jako obcego, w ramach którego obcokrajowcy poznają nie jedynie polski język, ale również polską kulturę, historię i zwyczaje. Zwiedzają także ważne miejsca na turystycznej i kulturowej mapie Polski.