Szkoła Języka i Kultury Polskiej miejscem spotkań studentów kursu Erasmus z różnych śląskich uczelni (wrzesień 2015)

23-04-2017

28 września 2015 roku na kursie językowo-adaptacyjnym „Orientation Week” gościliśmy studentów-cudzoziemców z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Przybyli wraz z naszymi słuchaczami mieli okazję obejrzeć projekcję filmu pt. Barbórka w reżyserii Macieja Pieprzycy, a następnie wybrać się na wycieczkę po Nikiszowcu, zabytkowej dzielnicy Katowic, szlakiem kadrów z filmu.

Liczna grupa studentów poznała nie tylko historię powstania górniczego osiedla, bogatą tradycję i zwyczaje panujące na Śląsku, ale również mogła przyjrzeć się z bliska tej niepowtarzalnej architekturze.

Spotkanie z pewnością pozwoliło zacieśnić więzi miedzy studentami dwóch jednostek dydaktycznych – Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Mamy nadzieję, że w przyszłości obie uczelnie znacznie częściej będą podejmować tego rodzaju inicjatywy, i że czeka nas nie jedna wspólna wycieczka.