Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ współorganizatorem międzynarodowej konferencji Język w kulturze – kultura w języku 2
26-04-2014
- Prof. dr hab. Marta Pančíkova.
- Prof. dr hab. Marta Pančíkova (Uniwersytet w Ostarawie) i dr Kinga Wawrzyniak (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie).
- W konferencji uczestniczyli także studenci polonistyki na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie.
- Dr Liliana Madelska (Uniwersytet Wiedeński) i prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor.
- Dr Liliana Madelska (Uniwersytet Wiedeński), wiceprezes Stowarzyszenia „Bristol” i dr hab. Piotr Garncarek (Uniwersytet Warszawski), członek Zarządu Stowarzyszenia „Bristol”.
- Prof. UŚ, dr hab. Romuald Cudak (Uniwersytet Śląski) i prof. dr hab. László Kálmán Nagy (Uniwersytet w Debreczynie) w czasie drugiego dnia obrad.
- Dr Maria Wacławek (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Lublanie) zabrała głos w dyskusji.
- Uczestnicy i współorganizatorzy konferencji.
- Publikacje polonistów związanych z Katedrą Filologii Słowiańskich Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie.
- Dr Joanna Ciesielska (Uniwertsyet Komeńskiego w Bratysławie) i Tomasz Grabiński (wicedyrektor Instytutu Polskiego w Bratysławie).
- Prof. UŚ, dr hab. Romuald Cudak (Katedra Międzynarowowych Studiów Polskich, Uniwersytet Śląski) i dr Maria Czempka-Wewióra (Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Uniwersytet Śląski).
- Dr Maria Wacławek wygłasza referat.
- Dr hab. Ivana Dobrotova z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.
- Prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor (Uniwersytet Śląski).
- Studeci wręczyli kwiaty prof. dr hab. Marcie Pančíkovej (Uniwersytet w Ostarawie), która przez długi czas była związana z ośrodkiem polonistycznym w Bratysławie.
- W imieniu władz Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie uczestników konferencji powitał Prof. PhDr. Jaroslav Šušol, Dziekan Wydziału Filozoficznego.
- Gości powitał Tomasz Chłoń, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP na Słowacji.
- Dr hab. Piotr Garncarek (Uniwerstet Warszawski) po wygłoszeniu referatu odpowiada na pytania.
- Dr ab. Piotr Garncarek (Uniwersytet Warszawski) i dr Liliana Madelska (Uniwersytet Wiedeński).
- W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, członkowie Stowarzyszenia „Bristol”: prof. UŚ, dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej i prof. UŚ, dr hab. Romuald Cudak, kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.
- Dr Aleksandra Achtelik, dr Joanna Ciesielska i dr Kinga Wawrzyniak.
- Dr Kinga Wawrzyniak (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie) przedstawiła referat: „Stan i perspektywy kształcenia polonistycznego na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie”.
- Dr Lilana Madelska (Uniwersytet Wiedeński), wiceprezes Stowarzyszenia „Bristol” wygłosiła referat „Po co mówimy po polsku? O funkcjach języka polskiego w rodzinach wielojęzycznych”.
- W spotkaniu konferencyjnym udział wzięły : mgr Małgorzata Pasieka (Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. Maria Wtorkowska (Uniwersytet w Lublanie), prof. dr hab. Ivana Dobrotová (Uniwersytet im. Palackiego w Ołomuńcu) – wieloletni członkowie Stowarzyszenia „Bristol”.
- Prof. dr hab. Marta Pančíkova otrzymała medal od władz Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie za zasługi na rzecz rozwoju tamtejszej polonistyki.
- Studenci Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie.
- Dr Maria Czempka-Wewióra (Uniwersytet Śląski), dr Marcin Maciołek (Uniwersytet Śląski) i dr Maria Wacławek (Uniwersytet w Lublanie, Uniwersytet Śląski).























































