Wigilia w Szkole (16 grudnia 2010)

20-04-2017

16 grudnia 2010 roku o godz. 17.00 odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne studentów i przyjaciół Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Wigilię rozpoczęły Jasełka przygotowane przez studentów cudzoziemców.
W Jasełkach wystąpili: Maria – Agnes Torocsik (Węgry) Józef – Peter Akinmolayan Olukunle (Nigeria) Archanioł Gabriel – Dawid Temes (Węgry) Aniołowie – Batkhishih Judger (Mongolia), Myadagmaa Batkhuyag (Mongolia) Pasterze: Bartek – Chulan Tumendemberd (Mongolia) Janek – Otgonjargal Vanchinsuren (Mongolia) Żołnierz – Lkhagva – Erdene Gongor (Mongolia) Herod – Rita Monno (Włochy) Diabeł – Alexander Betethkin (Rosja) Trzej Królowie: Kacper – Balartsetseg Chulemnbat (Mongolia) Melchior – Song Li (Chiny) Baltazar – Liu Yi Fei (Chiny) Była to doskonała okazja do wspólnego kolędowania, skosztowania tradycyjnych potraw wigilijnych (ryby, kapusty z grochem, pierogów z kapustą i grzybami, makówek, śledzi), złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem.

Zobacz relację w TVS.

O świętach naszych studentów obcokrajowców w Polsce przeczytasz też tutaj.