Wirtualna obecność Uniwersytetu Śląskiego w Korei Południowej (5 listopada 2014)

22-04-2017

5 listopada 2014 r. w Seulu w Korei Południowej odbył się IV Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego dla studentów Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Hankuk.

Laureatem konkursu został Yongjoo Sun, który w nagrodę otrzymał przyznany przez prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, JM Rektora UŚ bezpłatny udział w XXV letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej organizowanej w Cieszynie przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Uniwersytet Śląski od początku zainicjowania konkursu krasomówczego w Korei przyznaje główną nagrodę w konkursie w postaci kursu językowego na letniej szkole. Laureat drugiego miejsca, Lee Dawoon, będzie starał się o staż językowy na Uniwersytecie Śląskim.