XI Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego

11-12-2021

23 listopada 2021 r. już po raz jedenasty na Koreańskim Uniwersytecie Języków Obcych (Hankuk University of Foreign Studies) w Seulu odbył się Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego. Konkurs miał wyłonić mówcę, który przedstawi najciekawszą wypowiedź i materiał filmowy na jeden z dwóch tematów: dla studentów II i III roku polonistyki temat brzmiał Polskie ślady w Korei. Koreańskie ślady w Polsce, natomiast studenci I roku odpowiadali na pytanie Dlaczego uczę się języka polskiego? Warto podkreślić, że studenci I roku uczą się polskiego zaledwie od ośmiu miesięcy.

W uroczystości wręczenia nagród wziął udział prof. Piotr Ostaszewski, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Seulu. Dwie nagrody specjalne ufundował Uniwersytet Śląski – pierwsza to bezpłatny udział w letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej przyznany przez prof. Ryszarda Koziołka, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, a drugą jest półroczny kurs językowy ufundowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Laureatką pierwszej nagrody została studentka III roku Hyewon Byeon, natomiast staż językowy wygrał student II roku,  Gyeongmin Park. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wyróżnionymi nagraniami przygotowanymi przez studentów seulskiej polonistyki:

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali także gadżety ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość zakończył występ studenckiego zespołu folklorystycznego „Mazurka”.