O filmach po polsku (notatka, recenzja, streszczenie) – kolejny etap projektu dofinansowanego przez FWPN

24-01-2013

W dniach 24-27 stycznia 2013 r. odbył się trzeci z kolei blok zajęć dla studentów Uniwersytetu Ruhr w Bochum. W ten sposób zrealizowany został kolejny etap projektu „Kultura słowa polskiego w Niemczech. Lektura i pisanie – recepcja i produkcja tekstów specjalistycznych z zakresu nauk humanistycznych”, który realizowany jest w wyniku kooperacji Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W zajęciach prowadzonych przez mgr Agnieszkę Tambor oraz mgr Karolinę Graboń uczestniczyli studenci różnych kierunków humanistycznych (filozofii, filologii słowiańskiej czy etnologii), którzy uczą się języka polskiego w ramach zajęć lektoratowych na Uniwersytecie Ruhr w Bochum. Seminaria, wykłady i ćwiczenia tym razem koncentrowały się na języku specjalistycznym z zakresu filmoznawstwa.