Dzień Talentów w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej

22-03-2024

21 marca słuchacze kursu przygotowującego do studiów uczestniczyli w Dniu Talentów, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej.  Reprezentanci Wietnamu, Chin, Mongolii i Gruzji przeprowadzili zajęcia z uczniami oraz opowiedzieli o swoich kulturach i tradycjach. Były wietnamskie i chińskie minirozmówki, liczenie w różnych językach, mongolskie i gruzińskie opowieści o kulturze oraz warsztaty tańca gruzińskiego. Następnie każda z nacji zaprezentowała taniec ze swojego kraju, co wzbudziło ogromne zainteresowanie widzów. Uczniowie podchodzili do wykonawców, robili sobie z nimi zdjęcia i zadawali pytania. Kolejne spotkanie obcokrajowców z polskimi uczniami sprawiło, że rozbudzona została ciekawość i otwarcie się na inne kultury.