First step to Silesia – wizyty studyjne w Słowenii i na Litwie

28-02-2023

Na przełomie lutego i marca 2023 roku mgr Magdalena Knapik, mgr Paulina Stasiak oraz mgr Karolina Graboń wzięły udział w zagranicznych wizytach studyjnych w Kownie (K. Graboń) oraz Koprze (M. Knapik i P. Stasiak), które organizowane były w ramach projektu NAWA „First step to Silesia”.

Wyjazdy obejmowały cykl wizyt w zagranicznych uczelniach partnerskich Uniwersytetu Śląskiego: na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie oraz Uniwersytecie na Primorsku w Koprze. Delegacje spotykały się z przedstawicielami różnych wydziałów i jednostek, min. biur współpracy z zagranicą, programu Erasmus+, działów projektów, finansowych oraz obsługi studentów – szczególnie zagranicznych. W rozmowach poruszono wiele kwestii dotyczących dalszej współpracy naukowej, dydaktycznej, badawczej, poszerzenia oferty dydaktycznej dla studentów, doktorantów, ale również – pracowników naukowych oraz kadry administracyjnej. Pobyty zaowocowały nawiązaniem nowych kontaktów i stworzyły okazję do wzajemnego poznania się i omówienia planów  na kolejne projekty, konferencje, spotkania.