Uczestnicy kursu przygotowawczego na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

23-11-2022

W dniach 20-22 listopada 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się 12. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Tym razem przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu obradowali pod hasłem: Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań. Partnerem wydarzenia był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W spotkaniach uczestniczyli słuchacze kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim, prowadzonego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, którzy mieli okazję wysłuchać wystąpień przedsiębiorców i ekspertów, na temat tzw. „Smart Cities”. Podczas spotkania zostały omówione przykłady inteligentnych rozwiązań w praktyce funkcjonowania polskich miast. Uczestnicy kursu wzięli też udział w forum „Think Eco!” – dyskusji ekspertów na temat „zielonej” energii – jej przyszłości i korzyści, jakie niesie jej stosowanie.

Kurs organizowany jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ na zalecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.