X Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

16-05-2022

INTERAKTYWNY PROGRAM

18 maja 2022 roku odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Magistrantów. Jubileuszowa edycja konferencji jest organizowana przez jednostki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Wydział Humanistyczny, Centrum Języka i Kultury Chińskiej, Polską Półkę Filmową oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w trybie hybrydowym – obrady stacjonarne będą miały miejsce na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, aula B.039, parter), natomiast sekcje online – na platformie ZOOM. Konferencja jest realizowana w ramach projektu „Polska na językach” finansowanego ze środków NAWA z programu Promocja Języka Polskiego.

Obrady tegorocznej konferencji odbędą się pod hasłem „Identyfikacja – kultura, cywilizacja, język”. Program wydarzenia jest niezwykle bogaty – wystąpienia zostały podzielone na obrady plenarne oraz 12 sekcji, dzięki czemu będzie można wysłuchać 53 prelegentów reprezentujących zarówno polskie, jak i zagraniczne uczelnie. Katowicka konferencja to zatem znakomita okazja, aby wziąć udział w interesującej dyskusji w międzynarodowym gronie z udziałem specjalistów: językoznawców, kulturoznawców i literaturoznawców. W konferencji oprócz seminarzystów z całego świata wezmą też udział ich promotorzy. Wśród uczestników są przedstawiciele: Uniwersytetu Federalnego Parany w Kurytybie (Brazylia), Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, Szanghajskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, Syczuańskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (Chiny), Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Hankuk w Seulu (Korea Południowa), 2 uniwersytetów rzymskich: „La Sapienza” i „Tor Vergata”, także Uniwersytetu w Pizie i Uniwersytetu „L’Orientale w Neapolu (Włochy), Uniwersytetu w Lublanie (Słowenia), Kijowskiego Uniwersytetu im. Borysa Griczenki (Ukraina) oraz z wielu uczelni polskich: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i oczywiście Uniwersytet Śląski.

W załączonym programie znajdują się linki ZOOM przyporządkowane do odpowiednich sekcji online. Wystarczy kliknąć w wybraną sekcję lub tytuł referatu – interaktywny link automatycznie przekieruje na odpowiednie spotkanie. Transmisję z rozpoczęcia i zamknięcia konferencji oraz z obrad plenarnych będzie można śledzić na Facebooku Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ (https://www.facebook.com/SJiKPUS), natomiast sekcje online – w zależności od wybranej tematyki – będzie można oglądać na profilu Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ (https://www.facebook.com/SJiKPUS) lub międzynarodowych studiów polskich UŚ (https://www.facebook.com/miedzynarodowestudiapolskie2), a także stacjonarnie w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ w salach A.017 i A.019.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet Naukowy