XI edycja festiwalu filmowego Made in Poland

21-05-2022

XI edycja festiwalu filmowego Made in Poland odbędzie się 26 maja (czwartek) w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego (B 1.1) w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4). Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godz. 8.45, zaraz potem o godz. 9.00 prelekcję na temat obecności muzyki w teatrze i polskiej kinematografii wygłosi Jacek Mikołajczyk – reżyser teatralny, teatrolog i tłumacz, a obecnie dyrektor Teatru Syrena w Warszawie.

Tytuł tegorocznej edycji to Made in Poland. Made by music. Podczas festiwalu można będzie zobaczyć filmy, w których muzyka i taniec odgrywają ważną rolę. Na festiwalu nie zabraknie zatem produkcji z Bollywood z bajecznymi orientalnymi kostiumami. Widzowie zobaczą także polski musical z piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Maanam i T.Love.

Festiwal filmowy „Made in Poland” to coroczne wydarzenie kulturalne, promujące ambitne kino polskie i zagraniczne organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Podczas festiwalu można zobaczyć filmy reprezentujące różne gatunki i style oraz ukazujące odmienne kręgi kulturowe. Projekcjom towarzyszą prelekcje i spotkania z zaproszonymi gośćmi (aktorami, reżyserami, specjalistami z rożnych dziedzin). Odbiorcami festiwalu są m.in. pochodzące z niemalże całego świata osoby uczące się języka polskiego jako obcego w ramach programu „Roczne kursy przygotowawcze do podjęcia studiów w Polsce” realizowanego na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W wydarzeniu biorą udział także studenci międzynarodowych studiów polskich UŚ, studenci innych kierunków UŚ i kinomani.

Program:
8.45 Rozpoczęcie festiwalu
9.00 Prelekcja Jacka Mikołajczyka

9.30 FILM INDYJSKI: Chori Chori. Każdy ma prawo do miłości (2003) 2 godz. 15
12.00 FILM POLSKI: Wszystko gra (2016) 1 godz. 30
13.30 Zakończenie festiwalu

Strona Made in Poland w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/madeinpolandproject