Zakończenie Zdalnych letnich kursów NAWA i letniej szkoły FAMI

21-08-2021

21 sierpnia 2021 odbyła się uroczystość zakończenia zdalnych letnich kursów NAWA oraz miesięcznego kursu językowo-adaptacyjnego FAMI. W sierpniu Szkoła Języka i Kultury Polskiej prowadziła zajęcia z języka polskiego jako obcego w podziale na trzy strefy czasowe dla blisko 300 uczestników na wszystkich poziomach zaawansowania z pięciu kontynentów.

Zaangażowania, pasji poznawania meandrów naszego języka, wytrwałości i kreatywności gratulowali studentom prof. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły, prof. Rafał Borysławski, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Humanistycznego ds. współpracy międzynarodowej oraz lektorzy, wykładowcy i współpracownicy SJiKP UŚ.

Kurs zaowocował nie tylko nową wiedzą i umiejętnościami, ale także przyjaźniami, które narodziły się dzięki językowi polskiemu i udziale w letniej szkole.