Seria Czytaj po Polsku na Akademickim Tygodniu Książki

03-12-2023

Podczas Akademickiego Tygodnia Książki  (27.11.2023 – 1.12.2023) organizowanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego i Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką zaprezentowano serię Czytaj po Polsku tworzoną od 20 lat przez pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Wydziału Humanistycznego UŚ. W tym roku tematem przewodnim ATK będą klimat, środowisko i humanistyka. Rozmowę na temat fenomenu edukacyjnego i wydawniczego tej serii poprowadziła dr Wioletta Hajduk-Gawron – jedna ze współredaktorek.

Dr Tomasz Gęsina poprowadził warsztaty pt. Morderstwo śmieciowego barona. Wokół powieści Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy. Podczas zajęć studenci dowiedzieli się, ile można zarobić na tzw. biznesie śmieciowym. Następnie pracowali w grupach i – niczym detektywi – poszukiwali śladów zbrodni, aby wspólnie rozwikłać zagadkę.