Słuchacze kursu przygotowawczego na zajęciach od morza do morza

29-04-2024

10 kwietnia 2024 roku słuchacze kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim organizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach dotyczących Inicjatywy Trójmorza – projektu politycznego skupiającego 13 państw Unii Europejskiej, które położone są między Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem.

Na początku spotkania, Maciej Trojnar – dyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie – krótko zaprezentował projekt, opowiedział o jego założeniach, celach i ambicjach. W dalszej części warsztatów słuchacze kursu wzięli udział w emocjonujących rozgrywkach karcianej gry edukacyjnej Trimarium. Odpowiadali na pytania dotyczące państw członkowskich Trójmorza – ich historii, polityki i uwarunkowań gospodarczych. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych, to humory dopisywały. Spotkanie okazało się świetną okazją do bliższego poznania zarówno Polski, jak i innych krajów Europy zrzeszonych w ramach inicjatywy Trójmorza.

Spotkanie odbyło się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego.