Zakończenie V edycji Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

27-06-2022

24 czerwca 2022 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się zakończenie V edycji Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. W uroczystości wzięli udział słuchacze tegorocznej edycji oraz prof. dr hab. Jolanta Tambor, kierowniczka studiów, dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ, dyrektor biblioteki, dr Robert Garstka, pracownik Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego, sekretarze studiów: dr Tomasz Gęsina i dr Krystian Węgrzynek. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów – prof. Kadłubka dotyczącego literatury śląskiej oraz dr. Garstki na temat rejestracji i prezentacja zjawisk kulturowych. Tegoroczną edycję ukończyło 26 słuchaczy, którzy otrzymali świadectwa ukończenia studiów wraz z upominkami przygotowanymi przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ i Bibliotekę Śląską. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że atrakcyjna forma studiów umożliwiła im poznanie wielu interesujących faktów dotyczących naszego regionu, którymi będą mogli dzielić się z innymi – zarówno w czasie zajęć w szkole, jak i innych jednostkach kultury.

Zdjęcia: Archiwum Biblioteki Śląskiej