Studia podyplomowe wracają po przerwie zimowej

03-03-2024

W ostatnim tygodniu lutego (24-25.02.2024) rozpoczęły się – po przerwie zimowej – zajęcia na glottodydaktycznych studiach podyplomowych prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej. Równocześnie odbywają się 4 programy studiów – trwa 3 semestr kończącej się wersji studiów rozpoczętych rok temu oraz 2 semestr na Podyplomowych Studiach Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego: DoskonalącychKwalifikacyjnych i Kwalifikacyjnych do Nauczania Drugiego Przedmiotu. Zajęcia odbywają się online: zarówno w trybie „live” – na żywo, w bezpośrednim kontakcie z wykładowcami, jak i na wyraźne życzenie słuchaczy w wersji asynchronicznej. W Studiach uczestniczą osoby z całego świata, często np. są to czynni nauczyciele w szkołach polonijnych i polskich, sobotnich i niedzielnych – taka formuła pozwala im więc na odsłuchanie zajęć w innym, dogodnym terminie. Oprócz wykładów-webinariów słuchaczom zostają także udostępnione materiały pisane z otwartym dostępem.

Praktyka – warsztaty pracy indywidualnej z uczniem: